Uniwersytet Zielonogórski 

Wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...
Przeszukaj: e-zasoby Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Przeszukuj tytuły czasopism
Przeszukuj tytuły książek elektronicznych

Biblioteka zaprasza i zachęca do korzystania z Multiwyszukiwarki EDS (EBSCO Discovery Solution).

Godziny pracy Biblioteki UZ

Biblioteka Uniwersytecka jest czynna:

w poniedziałki - piątki w godzinach: 8.00 – 19.00;
w soboty w godzinach: 9.00 - 17.00.

Zasady bezpieczeństwa sanitarnego

Podczas przebywania w bibliotece zalecamy stosowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego:
zachowanie dystansu przestrzennego między osobami, zasłanianie nosa i ust oraz dezynfekcję rąk płynem odkażającym.


Bentham Science Publishers

Biblioteka UZ zaprasza do skorzystania z dostępu czasowego do bazy Bentham Science Publishers. Baza oferuje dostęp do około 130 e-czasopism z dziedziny nauk ścisłych, nauk medycznych i technologii (w tym 40 tytułów z wysokim wskaźnikiem Impact Factor) oraz ponad 800 e-książek.
Dostep do:

Dostęp czasowy będzie trwał od 21 listopada do 31 stycznia 2023.


MLA International Bibliography with Full Text

Biblioteka UZ oferuje testowy dostęp do bazy MLA International Bibliography with Full Text. Jest to pełnotekstowa wersja bazy bibliograficznej MLA International Bibliography, wydawana jest przez Modern Language Association (MLA) i zawiera elektroniczną wersję bibliografii oraz zapewnia użytkownikom dostęp do pełnego tekstu do blisko 1,000 pełnotekstowych czasopism. Część bibliograficzna bazy sięga lat 1920-tych i zawiera ponad 2.8 miliona rekordów bibliograficznych.

Tematyka bazy obejmuje: literaturę, języki współczesne, językoznawstwo, folklor, teorię literatury i krytykę literacką, sztukę dramatyczną jak również historyczne aspekty drukarstwa i działalności wydawniczej. Baza zawiera informacje na temat retoryki i kompozycji, historii, teorii i praktyki nauki języka i literatury.

Baza zawiera również bazę MLA Directory of Periodicals, w której użytkownicy znajdą informacje o blisko 6,000 czasopism, z których pochodzą rekordy bibliograficzne zawarte w bazie, oraz MLA Thesaurus, własny tezaurus stowarzyszenia MLA, używający deskryptorów dla każdego rekordu w bibliografii i przeszukiwalny katalog wybitnych autorów z hiperłączami do krótkich przypisów.

Dostęp czasowy będzie trwał od 21 listopada do 21 grudnia.


Taylor & Francis

Biblioteka UZ oferuje testowy dostęp do bazy medycznej Taylor & Francis.

Dostęp czasowy będzie trwał od 14 listopada do 14 grudnia.


SPORTDiscus with Full Text

Biblioteka UZ oferuje testowy dostęp do bazy SPORTDiscus with Full Text, która jest najobszerniejszym autorytatywnym źródłem informacji z zakresu sportu i medycyny sportowej i zawiera ponad 650 pełnotekstowych czasopism. Zawartość bazy obejmuje również książki, monografie, rozdziały książek i materiały konferencyjne. Zakres tematyczny bazy obejmuje takie zagadnienia jak specjalności kliniczne, ortopedia, zdrowie fizyczne, edukacja, fizjoterapia, żywienie, studia trenerskie, kinezjologia, wychowanie fizyczne, psychologia w sporcie i inne. SPORTDiscus with Full Text jest nieodzownym narzędziem badawczym w zakresie literatury we wszystkich dziedzinach sportu i medycyny sportowej.

Dostęp czasowy będzie trwał od 07 listopada do 6 stycznia 2023r.


Rehabilitation & Sports Medicine Source

Biblioteka UZ oferuje testowy dostęp do bazy Rehabilitation & Sports Medicine Source. Jest to referencyjna baza danych, stworzona na potrzeby pracowników naukowych oraz praktyków w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii. Baza indeksuje ponad 200 czasopism i zapewnia dostęp do ponad 150 pełnotekstowych czasopism poświęconych medycynie sportowej i rehabilitacji. Baza zawiera również 40 pełnotekstowych książek. Tematyka bazy obejmuje zagadnienia z zakresu medycyny sportowej i rehabilitacji, o tematyce obejmującej m.in. ortopedię, fizjologię, odżywianie, ćwiczenia sportowe i terapię.

Dostęp czasowy będzie trwał od 07 listopada do 6 stycznia 2023r.


Nutrition Reference Center

Biblioteka UZ oferuje testowy dostęp do bazy Nutrition Reference Center. Jest to baza przeznaczona dla specjalistów i studentów zajmujących się  żywieniem oraz dietetyką. Baza zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania. Artykuły zostały napisane przez uznanych specjalistów w dziedzinie żywienia.

Dostęp czasowy będzie trwał od 07 listopada do 6 stycznia 2023r.


Międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu

International2

     

 

 

 

 

W dniach 24-30 października 2022 odbywa się Międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu (ang. Open Access Week), który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej" (ang. #OpenForClimateJustice). Międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu jest obchodzony przez osoby, instytucje i organizacje na całym świecie i stanowi nieocenioną okazję do rozmów na temat otwartej nauki w badaniach nad klimatem i działaniach na rzecz sprawiedliwości klimatycznej.
Inicjatywa ma charakter społecznościowy, każdy może wziąć w niej udział, organizując wydarzenie,      spotkanie czy kampanię informacyjną. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń zaplanowanych przez OpenAIRE https://www.openaire.eu/oaweek2022 oraz z informacjami na temat    wydarzeń organizowanych w Polsce, które znaleźć można na stronie Uwolnij Naukę: https://uwolnijnauke.pl/ i na świecie: https://www.openaccessweek.org/.

Czym właściwie jest sprawiedliwość klimatyczna? Na czym może polegać idea sprawiedliwości w kontekście zmian klimatu i działań na rzecz ochrony przyrody? Jeżeli chcecie pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, polecamy publikację "Za pięć dwunasta. Kryzys klimatyczno-ekologiczny głosem wielu nauk" wydaną przez Uniwersytet Jagielloński Biblioteka Jagiellońska. Publikacja jest dostępna w otwartym dostępie na licencji CC-BY-SA 4.0. Wystarczy wejść na stronę https://za512.uj.edu.pl/

Sprawdź jakie publikacje dotyczące „Sprawiedliwości klimatycznej” możesz znaleźć w katalogu Biblioteki UZ!  Więcej

Integralną częścią Otwartej Nauki jest Nauka Obywatelska (ang. Citizen Science). Przygotowaliśmy listę projektów Nauki Obywatelskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w ciekawych i przełomowych badaniach naukowych. Możesz rozpocząć nowy projekt lub zapisać się jako wolontariusz! Więcej


Energy & Power Source

Biblioteka UZ oferuje testowy dostęp do bazy Energy & Power Source. Jest to wiodąca pełnotekstowa baza danych treści związanych z energią i energetyką. Zasób zapewnia dostęp do najlepszych czasopism i magazynów poświęconych zagadnieniom związanym z ropą naftową, gazem ziemnym, energią elektryczną, węglem, energetyką jądrową i energią odnawialną. Zawartość bazy obejmuje ponad 380 pełnotekstowych czasopism, informację bibliograficzną dla ponad 900 publikacji. Dzięki Energy & Power Source użytkownicy mają dostęp do ważnych informacji z wielu wiodących w branży czasopism naukowych, magazynów, książek, monografii, publikacji branżowych i innych cennych źródeł. 

Dostęp czasowy będzie trwał od 17 października do 16 grudnia.


Wykłady

Instytut Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy współpracy Polskiego Towarzystwa

Filozoficznego, zaprasza na cykl wykładów FILOZOFIA WOBEC PROBLEMU TOŻSAMOŚCI.

 

Wykłady mają charakter otwarty.

wyklady

Criminal Justice Abstracts with Full Text

Biblioteka UZ oferuje dostęp testowy do bazy Criminal Justice Abstracts with Full Text. Baza jest wiodącą pełnotekstową bazą danych dla badań nad wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii. Zawiera setki najlepszych czasopism i magazynów obejmujących wszystkie powiązane tematy, w tym nauki kryminalistyczne, więziennictwo, policję, prawo karne i dochodzenie.

Dostęp czasowy będzie trwał od 10 października do 10 grudnia.


Index to Legal Periodicals & Books Full Text

Biblioteka UZ oferuje dostęp testowy do bazy Index to Legal Periodicals & Books Full Text, która jest doskonałym źródłem informacji dla prawników, nauczycieli, przedsiębiorców, bibliotekarzy prawniczych i studentów. Baza oferuje dostęp do pełnego tekstu do najważniejszych informacji prawnych w języku angielskim: artykułów naukowych, sympozjów, przeglądów jurysdykcyjnych, orzeczeń sądowych, książek, recenzji książek i innych.

Dostęp czasowy będzie trwał od 10 października do 10 grudnia.


Legal Source

Biblioteka UZ zaprasza do testowania bazy Legal Source. Baza zapewnia dostęp do różnorodnych publikacji, o międzynarodowym zasięgu: artykułów naukowych, materiałów z konferencji i sympozjów, dokumentów jurysdykcyjnych, decyzji sądowych, aktów prawnych, książek, recenzji książek i wiele innych. Jest doskonałym źródło informacji dla prawników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców, bibliotekarzy, studentów prawa, praktykantów adwokackich oraz wszystkich osób zajmujących się prawem.

Dostęp czasowy będzie trwał od 10 października do 10 grudnia.


Web of Science – nowy cykl webinariów

Biblioteka UZ zaprasza na nadchodzące wrześniowe webinaria grupy Clarivate. W planie między innymi szkolenia na temat znaczenia indywidualnych profili badaczy, klasyfikacji cytowań w Web of Science oraz bazy patentów Derwent Innovations IndexSerdecznie zapraszamy!


Szkolenia biblioteczne 2022

W nowym roku akademickim zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenia przybliżające sposób korzystania z księgozbioru i zasobów elektronicznych dostępnych w Bibliotece UZ

1. BIBLIOTEKA BEZ TAJEMNIC

Szkolenie skierowane przede wszystkim do studentów pierwszego roku studiów. O tym, jak działa i co oferuje Biblioteka UZ. Do czego służy konto czytelnicze (biblioteczne), jak korzystać z katalogu bibliotecznego i jak wyszukiwać, wypożyczyć książki/czasopisma, zarówno te znajdujące się w strefie wolnego dostępu jak i w magazynie.

2. O WYSZUKIWANU MATERIAŁÓW POTRZEBNYCH PRZY PISANIU PRAC

Szkolenie skierowane przede wszystkim do studentów piszących prace seminaryjne/proseminaryjne. ........
więcej o szkoleniach

Szkolenia prowadzone są w formie stacjonarnej w Bibliotece UZ po wcześniejszym telefonicznym 68 328 21 53 lub mailowym This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. umówieniu terminu.

W przypadku szkoleń 2-4 istnieje możliwość przeprowadzenia ich w formie zdalnej na platformie Google Meet.

Szkolenia prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00


Wskaźniki Journal Citation Reports za rok 2021 już dostępne!

28 czerwca 2022 firma Clarivate opublikowała wskaźniki Journal Impact Factor (JIF) za rok 2021. Opierają się one się na danych z bazy Web of Science Core Collection, która jest największą na świecie bazą cytowań w wysokiej jakości czasopismach, książkach i materiałach konferencyjnych.

Wartości JIF publikowane są w bazie Journal Citation Reports, która zawiera ponad 21 000 czasopism z 254 kategorii badawczych i 114 krajów:
- 12 800 czasopism z kategorii „science”,
- 6 600 – „social sciences”
- 3 000 – „arts and humanities”.

Wskaźniki JIF za rok 2021 oraz za poprzednie lata sprawdzić można w bazie Journal Citation Reports: https://jcr.clarivate.com/jcr/home?Init=Yes&SrcApp=IC2LS. Dostęp do bazy możliwy jest z komputerów sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych po zalogowaniu się poprzez usługę W3Cache/proxy: https://www.ck.uz.zgora.pl/index.php?dostep-zdalny-z-uwierzytelnieniem-proxy-cache

Baza publikacji SKEP jest systematycznie uaktualniana o nowe wartości wskaźnika JIF.


Biblioteka Nauki

Biblioteka UZ zachęca do korzystania z zasobów Biblioteki Nauki. Serwis udostępnia pełne teksty publikacji naukowych wraz z metadanymi. Jest prowadzony przez ICM UW we współpracy z wydawcami oraz bazami indeksującymi. 
Zasoby czasopism pochodzą z baz:

• AGRO (czasopisma z dziedziny nauk rolniczych i przyrodniczych),
• BazTech (czasopisma z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych i ścisłych),
• CEJSH (czasopisma z dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, teologicznych i sztuki),
• DML-PL (czasopisma z zakresu matematyki),
• PSJD (czasopisma z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu).


Komunikat WBN

Na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki dostępny jest komunikat z 7 kwietnia 2022 r. o licencjach Wirtualnej Biblioteki Nauki i programach publikowania otwartego.


Wydawnictwo BRILL

W geście solidarności z narodem ukraińskim wydawnictwo BRILL udostępnia publikacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą, Krymu, międzynarodowych praw człowieka i inne o podobnej tematyce. Zasoby będą dostępne bezpłatnie przynajmniej do końca roku na dedykowanej stronie internetowej.


Studenci z Erasmusa odwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką

https://www.facebook.com/zg.erasmus/videos/480363077101260/ 


Webinaria grupy Elsevier

Biblioteka UZ zaprasza na webinaria grupy Elsevier.
W planie są m.in. szkolenia na temat danych badawczych oraz publikowania w modelu open access, poruszone będą też istotne zagadnienia związane z efektywnym wykorzystaniem Scopus, SciVal i ScienceDirect.
Serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje.


Komunikat WBN o programie publikowania otwartego Elsevier 2022

Na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki dostępny jest komunikat dotyczący krajowego programu otwartego publikowania w czasopismach wydawanych przez firmę Elsevier.          Komunikat2 

Wydawnictwo zdecydowało o utrzymaniu w 2022 r. działania programu publikowania otwartego bez opłaty za publikowanie dla autorów (program A). Publikowanie odbywa się na zasadach obowiązujących w latach ubiegłych, chociaż wciąż trwają ustalenia dot. warunków finansowania przez MEiN oraz zakresu licencji i puli artykułów na 2022 r. Elsevier zapewnia, że nie będzie wymagane od autorów czy instytucji refinansowanie artykułów objętych programem, niezależnie od wyników tych negocjacji. Szczegóły komunikatu.
Więcej na temat programów publikowania otwartego Elsevier na stronie WBN.


Polskie Normy w Bibliotece Uniwersyteckiej

Ponad 90% Polskich Norm (PN) jest implementacją norm europejskich i międzynarodowych. Zapraszamy studentów i pracowników Uczelni do korzystania z bezpłatnego dostępu do pełnych treści Polskich Norm w pomieszczeniu Regionalnego Ośrodka Informacji Normalizacyjnej i Patentowej.


Nowy wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki dnia 22 lipca 2021 r. opublikowało nowy wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Komunikat Ministra Edukacji i Nauki oraz wykaz wydawnictw można znaleźć pod załączonym linkiem.


Uniwersytet Zielonogórski członkiem Open Geospatial Consortium (OGC)

 

W dniu 30 czerwca 2021 r. Uniwersytet Zielonogórski przystąpił do Open Geospatial Consortium
i reprezentowany jest przez dr hab. inż. Annę Bazan-Krzywoszańską prof. UZ – Kierownika Ogólnouczelnianego Laboratorium Analiz Geoprzestrzennych.

 

 Open Geospatial Consortium

OGC to międzynarodowe konsorcjum zrzeszające ponad 500 członków reprezentujących  jednostki naukowo-badawcze i uczelnie oraz instytucje prywatne i publiczne z całego świata. Głównym jego celem jest  wypracowanie nowych standardów związanych z zapisem, prezentacją, dostępnością i wymianą zbiorów danych przestrzennych. Dyskusje na powyższe tematy odbywają się w specjalistycznych grupach, które mają wpływ na rozwijane kluczowe standardy w nowych obszarach takich jak: GIS, ML, AI, IoT, czy Digital Twins, w dziedzinach związanych między innymi ze: Smart Cities, rolnictwem, obronnością, transportem, aktywnością gospodarczą itp. OGC umożliwia wymianę doświadczeń w ramach członkostwa i nawiązanie współpracy w zakresie standaryzacji danych i usług geoprzestrzennych. Członkostwo w stowarzyszeniu daje również możliwość uczestniczenia w projektach testowych (OGC testbeds), w których tworzone standardy podlegają praktycznej weryfikacji w rzeczywistych warunkach projektowych.
OGC oferuje dostęp do najnowszych danych między innymi z zakresu: monitoringu powodziowego, planowania przestrzennego, informacji dotyczących zagrożeń sejsmicznych, kontroli plonów, nawodnienia, zagrożenia chorobami a nawet strat spowodowanych działalnością człowieka czy zwierząt. To także możliwość wykorzystania zbiorów danych w celach dydaktycznych, prowadzenia projektów badawczych, pisania prac dyplomowych i doktorskich czy możliwość aplikowania o projekty i granty w konkursach międzynarodowych i krajowych. Polskę w ramach konsorcjum oprócz Uniwersytetu Zielonogórskiego reprezentuje Państwowy Instytut Geologiczny, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Członkostwo w OGC doskonale wpisuje się w zaangażowanie naszej Uczelni w Sieć Naukowych Analiz Geoprzestrzennych, dzięki któremu uzyskaliśmy dostęp do Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych CENAGIS. Od grudnia 2020 r. członkiem Rady Sieci, reprezentującym Uniwersytet Zielonogórski  jest dr hab. inż. Anna Bazan-Krzywoszańska prof. UZ.

Więcej informacji na temat Open Geospatial Consortium znajduje się na stronie: www.ogc.org.

Z dostępu do zasobów i projektów OGC mogą korzystać pracownicy Uniwersytetu.
Po dane dostępowe należy zwrócić się do Biblioteki UZ: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Nowy wykaz czasopism punktowanych

Minister Edukacji i Nauki opublikował 21 grudnia 2021 nowy, rozszerzony wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Więcej informacji na stronie ministerstwa.


Łatwiejszy dostęp do zasobów elektronicznych!

Drodzy Czytelnicy, dostawcy baz danych przygotowali ułatwienia w korzystaniu z treści elektronicznych spoza sieci uniwersyteckiej.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są w komunikacie Wirtualnej Biblioteki Nauki: https://wbn.icm.edu.pl/konta-osobiste-uzytkownikow/

Przypominamy, że instrukcje korzystania z usługi W3cache/proxy znajdują się na stronie Centrum Komputerowego: https://www.ck.uz.zgora.pl/index.php?w3cacheproxy


Jak pracować w domu? Podpowiadamy!

Drodzy Czytelnicy, będziemy tu przypominać i podpowiadać o zasobach elektronicznych, z których możecie korzystać z własnych domowych komputerów. Prestiżowe wydawnictwa oferują wiele wartościowych e-materiałów, warto z nich skorzystać! Czytaj dalej...


Encyclopædia Britannica Academic Edition

Biblioteka UZ zaprasza do korzystania z zasobów elektronicznych – Encyclopædia Britannica Academic Edition.
Jest to jedno z najstarszych, najbardziej znanych i renomowanych kompendiów wiedzy. Dostępne są artykuły z encyklopedii, artykuły z czasopism naukowych, różnorodne materiały źródłowe, fotografie, kalendarium historyczne, cytaty, multimedia oraz wiele innych unikatowych materiałów i narzędzi przydatnych w pracy naukowej. Wśród zasobów dostępny jest także World Atlas - interaktywne źródło tysięcy map, flag, statystyk, artykułów dotyczących geografii świata. Z Britannica Academic oraz innych zasobów elektronicznych dostępnych w Bibliotece UZ można korzystać z komputerów domowych po zalogowaniu się według odpowiedniej instrukcji


Programy publikowania otwartego w ramach licencji Wirtualnej Biblioteki Nauki

Na stronie internetowej Wirtualnej Biblioteki Nauki pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące programów publikowania otwartego w ramach licencji WBN w latach 2020 i 2022.


American Urological Association

Zapraszamy do skorzystania z artykułów w wolnym dostępie w bazie American Urological Association.


Bezpłatne webinaria

Wydawca czasopism „Bentham Science” (czasopisma z wysokim Impact Factor z dziedzin: medycznych, biomedycznych, farmaceutycznych i inżynierii chemicznej), zaprasza do odwiedzenia strony „Academic Training - diffusionediting.com” z bezpłatnymi webinariami na tematy min. pisania prac naukowych oraz badań medycznych.


Komunikaty w sprawie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-CoV-2

Prosimy o śledzenie komunikatów w serwisie informacyjnym Uniwersytetu Zielonogórskiego https://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?komunikat-w-sprawie-sarscov-2


COVID-19 - Taylor & Francis Group

W miarę rozprzestrzeniania się COVID-19 na całym świecie, przedstawiciele wydawnictwa Taylor & Francis Group umożliwili dostęp do istotnych badań, dla ekspertów, którzy pracują nad zwalczaniem wirusa, za pośrednictwem strony www.taylorandfrancis.com/coronavirus. Dodatkowo firma F1000Research stworzyła dedykowaną platformę do szybkiego rozpowszechniania najnowszych badań związanych z koronawirusem, w tym wstępnych wersji artykułów, które nie zostały jeszcze opublikowane w czasopismach naukowych, udostępniając te informacje publicznie, by inni mogli skutecznie reagować. Prace te dostępne są na stronie https://f1000research.com/gateways/disease_outbreaks/coronavirus.


Project MUSE

Project MUSE - oferuje dostęp do ponad 40 tymczasowo bezpłatnych książek i artykułów o nauczaniu i uczeniu się przez internet.


Centrum Zasobów EBSCO dla Opieki Zdrowotnej dot. COVID-19

Centrum Zasobów EBSCO dla Opieki Zdrowotnej dot. COVID-19 - zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych treści opartych na dowodach, aktualnej epidemiologii, ostatnich wpisów na blogach ekspertów klinicznych EBSCO oraz linków do ważnych zasobów zewnętrznych.


Wiley OnLine Library

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza do skorzystania z bezpłatnego dostępu do zbioru ponad 5000 artykułów, rozdziałów książek i wpisów w najważniejszych publikacjach na platformie Wiley OnLine Library, udostępnionych w celu wsparcia globalnych wysiłków w zakresie diagnozy, leczenia, zapobiegania i dalszych badań nad COVID-19.


Wiley OnLine Library - historyczne epidemie

Biblioteka UZ zaprosiła osoby zainteresowane badaniem historycznych perspektyw epidemii, metod kontroli rozprzestrzeniania się i powiązanych polityk zdrowotnych z darmowymi zasobami na platformie Wiley (Europa 1817 lub Wielka Brytania 1854 lub Hastings 1873 lub Sydney 1895).


Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71, 65-762 Zielona Góra, www.bu.uz.zgora.pl, e-mail: BU@uz.zgora.pl