Uniwersytet Zielonogórski 

Strefa wolnego dostępu

 

Biblioteka Uniwersytecka
piętro I - IV

tel. piętro I 68 328 2138
  piętro II 68 328 2149
  piętro III 68 328 2158
  piętro IV 68 328 2167

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czynna:
poniedziałek - piątek 8.00 - 19.00
sobota 9.00 - 17.00

 

 

Biblioteka Uniwersytecka umożliwia czytelnikom swobodny dostęp do 250.000 książek i 1.300 tytułów wydawnictw ciągłych. W strefach wolnego dostępu zbiory są rozmieszczone i oznaczone w podziale na dziewięć dziedzin nauki składających się z pomniejszych klas. Podstawą podziału jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna oparta na zasobie tablic skróconych UDC-PO58 (2006 r.), która została przystosowana do potrzeb biblioteki. Z księgozbiorów dziedzinowych korzystać można na miejscu, a znaczną część książek wypożyczać na zewnątrz.

Rozmieszczenie zbiorów dziedzinowych w strefie wolnego dostępu

Do dyspozycji użytkowników są stanowiska komputerowe, przy których można skorzystać z internetu, katalogu komputerowego biblioteki oraz elektronicznych baz danych. Czytelnicy mogą korzystać z przeznaczonych do tego miejsc pracy w obszarze strefy wolnego dostępu, a także z 10 kabin pracy indywidualnej i 5 sal pracy zespołowej.

W budynku Biblioteki jest dostępny internet bezprzewodowy. Mogą z niego korzystać wszyscy użytkownicy.

Biblioteka Uniwersytecka umożliwia czytelnikom wykonywanie darmowych skanów na kopiarkach samoobsługowych i przesłania ich drogą mailową na własną skrzynkę pocztową.

Skanery znajdują się na parterze i na piętrach I - IV w strefie wolnego dostępu. Do każdego skanera dołączona jest instrukcja obsługi, w razie problemów można poprosić o pomoc bibliotekarza dyżurującego.

Czytelniku pamiętaj:

Kopiowanie dzieł podlega ograniczeniom wynikającym z obowiązujących przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wykonywane kopie mogą służyć wyłącznie do użytku osobistego.

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71, 65-762 Zielona Góra, www.bu.uz.zgora.pl, e-mail: BU@uz.zgora.pl