uz-logo-pion-2.png

                     Biblioteka Uniwersytecka

logointegro5.png

Jak pracować w domu

Drodzy Czytelnicy,
przypominamy, że możecie korzystać z naszych zasobów elektronicznych z własnych domów, poprzez dostęp zdalny.
Na stronie internetowej BUZ znajduje się wyszukiwarka EDS, która przeszukuje wszystkie nasze dokumenty elektroniczne. Na pewno znajdziecie coś dla siebie! Aby uzyskać dostęp do artykułów i książek, należy skorzystać z usługi W3cache/proxy. Instrukcja do logowania znajdziecie.


Art & Architecture Source to obszerna baza pełnotekstowa w zakresu architektury i sztuki, obejmująca szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną. Zawiera pełne teksty ponad 700 czasopism naukowych i 200 książek oraz szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, wiele publikacji nie tylko w języku angielskim, ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł.
Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały video i wiele innych.


JSTOR oraz współpracujące z nim wydawnictwa zapraszają do korzystania z wymienionych poniżej zasobów.

Open Access books on JSTOR (ponad 8000 tytułów)
Archive Journal Collections:
Arts & Sciences I-XV
Business I-IV
Language & Literature
Music
Hebrew Journals
Jewish Studies
Religion & Theology
Ireland
Asia
Life Sciences
Ecology & Botany I-II
Health & General Sciences
Mathematics & Statistics

Thematic Collections:
Lives of Literature
Security Studies
Sustainability

Primary Source Collections:
19th Century British Pamphlets
World Heritage Sites: Africa
Struggles for Freedom: Southern Africa
Global Plants


Cambridge University Press oferuje wszystkim zainteresowanym bezpłatny dostęp do rozdziałów książek i artykułów w czasopismach odnoszących się do badań nad COVID-19. CUP dołączyło do Wellcome Trust i ponad 30 wiodących wydawców, zobowiązując się do udostępnienia wszystkich swoich publikacji związanych z COVID-19 i ich pełnych danych w PubMed Central (PMC) i innych publicznych repozytoriach. Artykuły pochodzą z czasopism takich jak Epidemiology & Infection, Prehospital and Disaster Medicine, Infection Control & Hospital Epidemiology oraz Animal Health Research Reviews.


Firma Elsevier tworzy Centrum Informacji o Koronawirusie 2019-nCoV. Zgromadzono tam artykuły i wszelkie materiały na temat choroby w języku angielskim i mandaryńskim. Zawartość jest na bieżąco aktualizowana. 


National Institutes of Health USA publikuje najnowsze informacje o COVID-19. Publikacje dostępne są dla wszystkich. Na stronie internetowej można zapisać się do newslettera i otrzymywać najważniejsze informacje do swojej skrzynki mailowej.


Grupa Clarivate Analitics (Web of Science) uruchomiła globalną witrynę internetową z zasobami na temat COVID-19, aby pomóc badaczom medycznym, pracownikom służby zdrowia uzyskać dostęp do wiodących światowych badań i najnowszych wiadomości na temat koronawirusów. Zasoby są na bieżąco aktualizowane.


JSTOR zaprasza do korzystania z otwartej na czas epidemii kolekcji książek i czasopism. Wydawca udostępnia 26 archiwalnych czasopism z zakresu zdrowia publicznego oraz kolekcję e-booków pochodzących od kilkudziesięciu prestiżowych wydawców, m.in. Yale University Press, Columbia University Press, African Books Collective. 


Royal Society Publishing otwiera na czas epidemii dostęp do wszystkich swoich czasopism naukowych. Jest to gest wsparcia środowiska badaczy, studentów i bibliotekarzy pracujących zdalnie. Wydawca oferuje czasopisma z zakresu nauk biologicznych, o ziemi, astronomii, chemii, matematyki, fizyki, informatyki oraz nauk inżynieryjnych i technicznych.


Dostępna jest także platforma publikacji naukowych dotyczących pandemii COVID-19.


Wydawnictwo Cambridge przygotowało serię postów na blogu „World of Better Learning” z poradami ekspertów na temat prowadzenia zajęć online.

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18